10e Canadese parlement



Alle kennis die de mens in de loop der eeuwen over 10e Canadese parlement heeft vergaard, is nu op het internet beschikbaar, en wij hebben die voor u op een zo toegankelijk mogelijke manier gebundeld en geordend. Wij willen dat u snel en efficiënt toegang krijgt tot alles wat u over 10e Canadese parlement wilt weten; dat uw ervaring plezierig is en dat u het gevoel hebt dat u echt de informatie over 10e Canadese parlement hebt gevonden waarnaar u op zoek was.

Om onze doelstellingen te bereiken hebben wij ons niet alleen ingespannen om de meest actuele, begrijpelijke en waarheidsgetrouwe informatie over 10e Canadese parlement te verkrijgen, maar wij hebben er ook voor gezorgd dat het ontwerp, de leesbaarheid, de laadsnelheid en de bruikbaarheid van de pagina zo aangenaam mogelijk zijn, zodat u zich kunt concentreren op het wezenlijke, het kennen van alle beschikbare gegevens en informatie over 10e Canadese parlement, zonder dat u zich zorgen hoeft te maken over iets anders, wij hebben het al voor u geregeld. Wij hopen dat wij ons doel hebben bereikt en dat u de informatie heeft gevonden die u zocht over 10e Canadese parlement. We heten u dus van harte welkom en moedigen u aan om te blijven genieten van de ervaring van het gebruik van scientianl.com .

10e parlement van Canada
meerderheid parlement
11 januari 1905 - 17 september 1908
Wapens van Canada 1907.svg
leiders van het parlement

Minister - president

( kabinet )
Sir Wilfrid Laurier
( 8e Canadese Ministerie )
11 juli 1896 6 oktober 1911
Leider van de
oppositie
Sir Robert Borden
6 februari 1901 - 9 oktober 1911
partij caucuses
Regering Liberale partij
Oppositie Conservatieve partij
niet herkend Liberaal-Conservatieve Partij
Tweede Kamer
Chambre des Communes 1904.png
Stoelindeling van het Lagerhuis
Voorzitter van het
Lagerhuis
Robert Franklin Sutherland
11 januari 1905 - 19 januari 1909
Senaat
Voorzitter van de
Senaat
Raoul Dandurand
9 januari 1905 - 13 januari 1909
James Kirkpatrick Kerr
14 januari 1909 - 22 oktober 1911
Soeverein
Monarch Edward VII
22 januari 1901 - 6 mei 1910
gouverneur-
generaal
Albert Henry George Gray
10 december 1904 - 13 oktober 1911
Sessies
1e sessie
11 januari 1905 - 20 juli 1905
2e sessie
8 maart 1906 - 13 juli 1906
3e sessie
22 november 1906 - 27 april 1907
4e sessie
28 november 1907 - 20 juli 1908
<9e 11e>
Sir Wilfrid Laurier was premier tijdens het 10e Canadese parlement.

Het 10e Canadese parlement was in zitting van 11 januari 1905 tot 17 september 1908. Het lidmaatschap werd vastgesteld door de federale verkiezingen van 1904 op 3 november 1904. Het werd ontbonden voorafgaand aan de verkiezingen van 1908 .

Het werd gecontroleerd door een meerderheid van de liberale partij onder premier Sir Wilfrid Laurier en het 8e Canadese ministerie . De officiële oppositie was de conservatief / liberaal-conservatief , geleid door Robert Borden .

De spreker was Robert Franklin Sutherland . Zie ook Lijst van Canadese kiesdistricten 1903-1907 voor een lijst van de beredeneringen in dit parlement.

Er waren vier sessies van het 10e Parlement:

Sessie Begin Einde
1e 11 januari 1905 20 juli 1905
2e 8 maart 1906 13 juli 1906
3e 22 november 1906 27 april 1907
4e 28 november 1907 20 juli 1908

Lijst van leden

Hieronder volgt een volledige lijst van leden van het tiende parlement, eerst gerangschikt per provincie en vervolgens per kiesdistrict.

Kiesdistricten aangegeven met een asterisk (*) geven aan dat het district door twee leden werd vertegenwoordigd.

Alberta / Saskatchewan

Alberta en Saskatchewan werden op 1 september 1905 opgericht als Canadese provincies uit delen van wat vroeger de Northwest Territories waren geweest . De oude NWT-kiesdistricten werden pas formeel afgeschaft bij de herverdeling van 1907, waarbij rekening werd gehouden met de provinciale grens. Ondertussen werden er drie tussentijdse verkiezingen gehouden in de districten die aan weerszijden van de nieuwe grens lagen.

Kiesdistrict Naam Partij
Assiniboia West William Erskine Knowles (tussentijdse verkiezing van 1906/02/06) Liberaal
Saskatchewan George Ewan McCraney (tussentijdse verkiezing van 1906/02/06) Liberaal
Strathcona Wilbert McIntyre (tussentijdse verkiezing van 1906/04/05) Liberaal

Brits Colombia

Kiesdistrict Naam Partij
ComoxAtlin William Sloan Liberaal
Kootenay William Alfred Galliher Liberaal
Nanaimo Ralph Smith Liberaal
Nieuw Westminster James Buckham Kennedy Liberaal
Vancouver Stad Robert George Macpherson Liberaal
Victoria Stad George Riley (afgetreden 6 februari 1906 om plaats voor Templeman mogelijk te maken) Liberaal
William Templeman (tussentijdse verkiezing van 1906/03/06) Liberaal
Yale - Cariboo Duncan Ross Liberaal

Manitoba

Kiesdistrict Naam Partij
Brandon Clifford Sifton Liberaal
Dauphin Theodore Arthur Burrows Liberaal
Lisgar Thomas Greenway Liberaal
Macdonald William D. Staples Conservatief
Marquette William James Roche Conservatief
Portage la Prairie John Crawford Liberaal
Provencher Joseph Ernest Cyr Liberaal
Selkirk Samuel Jacob Jackson Liberaal
Souris Frederick Laurence Schaffner Conservatief
Winnipeg David Wesley Bole Liberaal

New Brunswick

Kiesdistrict Naam Partij
Carleton Frank Broadstreet Carvell Liberaal
Charlotte Gilbert White Ganong liberaal-conservatief
Stad en graafschap St. John Alfred Augustus Stockton (overleden 15 maart 1907) Conservatief
William Pugsley (tussentijdse verkiezing van 1907/09/18) Liberaal
Stad van St. John John Waterhouse Daniël Conservatief
Gloucester Onésiphore Turgeon Liberaal
Kent Olivier J. Leblanc Liberaal
King's en Albert George William Fowler Conservatief
Northumberland William Stewart Loggie Liberaal
Restigouche James Reid Liberaal
Sunbury - Queen's Robert Duncan Wilmot Conservatief
Victoria John Costigan (tot benoeming Senaat) Liberaal
Pius Michaud (tussentijdse verkiezing van 1907/03/05) Liberaal
Westmorland Henry Emmerson Liberaal
York Oswald Smith Crocket Conservatief

Noordwestelijke gebieden

De in het parlement vertegenwoordigde regio's van de Northwest Territories werden op 1 september 1905 de provincies Alberta en Saskatchewan . Behalve in gevallen waarin de leden ontslag namen, bleven NWT-parlementsleden kiesdistricten vertegenwoordigen met gebruikmaking van de grenzen van 1903 tot de ontbinding van het 10e parlement.

Kiesdistrict Naam Partij
Alberta (voorlopige wijk) John Herron liberaal-conservatief
Assiniboia Oost John Gillanders Turriff Liberaal
Assiniboia West Thomas Walter Scott Liberaal
Calgary Maitland Stewart McCarthy Conservatief
Edmonton Frank Oliver (tot 8 april 1905 ministeriële benoeming) Liberaal
Frank Oliver (tussentijdse verkiezing van 1905/04/25) Liberaal
Humboldt Alan Joseph Adamson Liberaal
Mackenzie Edward L. Cash Liberaal
Qu'Appelle Richard Stuart Lake Conservatief
Saskatchewan (voorlopig district) John Henderson Lamont Liberaal
Strathcona Peter Talbot Liberaal

Nova Scotia

Kiesdistrict Naam Partij
Annapolis Samuel Walter Willet Pickup Liberaal
Antigonisch Colin Francis McIsaac (tot 3 juli 1905 benoeming tot Spoorwegcommissaris) Liberaal
William Chisholm (tussentijdse verkiezing van 1905/11/22) Liberaal
Cape Breton Zuid Alexander Johnston Liberaal
Colchester Frederick Andrew Laurence (tot 4 november 1907 rechterlijke benoeming) Liberaal
John Stanfield (tussentijdse verkiezing van 1907/11/28) Conservatief
Cumberland Hance James Logan Liberaal
Digby Albert James Smith Coppe Liberaal
Guysborough John Howard Sinclair Liberaal
Halifax * Michael Carney Liberaal
William Roche Liberaal
Hants Judson Burpee Zwart Liberaal
Inverness Angus MacLennan Liberaal
koningen Frederik Willem Borden Liberaal
Lunenburg Alexander Kenneth Maclean Liberaal
Noordkaap Breton en Victoria Daniel Duncan McKenzie (tot 16 februari 1906 rechterlijke benoeming) Liberaal
Alexander Charles Ross (tussentijdse verkiezing van 1906/03/14) Liberaal
Pictou Edward Mortimer Macdonald Liberaal
Richmond Duncan Finlayson Liberaal
Shelburne en Queen's William Stevens Fielding (tot de verkiezingen nietig verklaard 8 oktober 1906) Liberaal
William Stevens Fielding (tussentijdse verkiezing van 1906/10/31) Liberaal
Yarmouth Bowman Brown Law Liberaal

Ontario

Kiesdistrict Naam Partij
Algoma Oost Albert Dyment Liberaal
Algoma West Arthur Cyril Boyce Conservatief
Brantford William Foster Cockshutt Conservatief
Brant William Paterson Liberaal
Brockville Daniel Derbyshire (afgetreden 30 augustus 1907) Liberaal
George Perry Graham (tussentijdse verkiezing van 1907/09/18) Liberaal
Bruce North Leonard Thomas Bland (overleden 19 augustus 1906) liberaal-conservatief
John Tolmie (tussentijdse verkiezing van 1906/10/30) Liberaal
Bruce Zuid Peter H. McKenzie Liberaal
Carleton Edward Kidd (afgetreden 19 januari 1905 om plaats voor Borden mogelijk te maken) Conservatief
Robert Laird Borden (tussentijdse verkiezing van 1905/02/04) Conservatief
Dufferin John Barr Conservatief
Dundas Andrew Broder Conservatief
Durham Henry Alfred Ward Conservatief
Elgin Oost Andrew B. Ingram (afgetreden 8 december 1906 wegens aanstelling van de commissie) liberaal-conservatief
David Marshall (tussentijdse verkiezing van 1906/10/04) Conservatief
Elgin West William Jackson Conservatief
Essex Noord Robert Franklin Sutherland Liberaal
Essex Zuid Alfred Henry Clarke Liberaal
Frontenac Melzar Avery Conservatief
Glengarry Jacob Thomas Schell Liberaal
Grenville John Dowsley Reid Conservatief
Grijze Oost Thomas Simpson Sprule Conservatief
Grijze Noord William Pattison Telford Liberaal
Grijs Zuid Henry Horton Miller Liberaal
Haldimand Francis Ramsey Lalor Conservatief
Stop bij David Henderson Conservatief
Hamilton Oost Samuel Barker Conservatief
Hamilton West Adam Zimmerman Liberaal
Hastings East William Barton Northrup Conservatief
Hastings West Edward Guss Porter Conservatief
Huron Oost Thomas Chisholm Conservatief
Huron Zuid Benjamin B. Gunn (overleden 9 december 1907) Conservatief
Murdo Young McLean (tussentijdse verkiezing van 1908/01/22) Liberaal
Huron West Edward Norman Lewis Conservatief
Kent Oost David Alexander Gordon Liberaal
Kent West Herbert Sylvester Clements Conservatief
Kingston William Harty Liberaal
Lambton East Joseph Elia Armstrong Conservatief
Lambton West Thomas George Johnston (overleden 4 juli 1905) Liberaal
Frederick Forsyth Pardee (tussentijdse verkiezing van 1905/11/22) Liberaal
Lanark Noord Thomas Boyd Caldwell Liberaal
Lanark Zuid John Graham Haggart Conservatief
Leeds George Taylor Conservatief
Lennox en Addington Uria Wilson Conservatief
Lincoln Edward Arthur Lancaster Conservatief
Londen Charles Smith Hyman (tot 22 mei 1905 ministeriële benoeming) Liberaal
Charles Smith Hyman (tussentijdse verkiezing van 1905/06/06, ontslag 11 april 1907) Liberaal
Thomas Beattie (tussentijdse verkiezing van 1907/10/29) Conservatief
Midden-Oosten Peter Elson Conservatief
Middlesex Noord Valentijn Ratz Liberaal
Middlesex West William Samuel Calvert Liberaal
Muskoka William Wright Conservatief
Nipissing Charles Arthur McCool Liberaal
Norfolk David Tisdale Conservatief
Northumberland Oost Edward Cochrane (gestorven in functie) Conservatief
Charles Lewis Owen (tussentijdse verkiezing van 1907/10/29) Conservatief
Northumberland West John B. McColl Liberaal
Ontario Noord George Davidson Grant Liberaal
Zuid-Ontario Peter Christie Conservatief
Ottawa (Stad van) * Napoléon Antoine Belcourt (tot benoeming Senaat) Liberaal
Robert Stewart Liberaal
Jean-Baptiste Thomas Caron (tussentijdse verkiezing van 1907/12/23, vervangt Belcourt) Liberaal
Oxford Noord James Sutherland (gestorven in functie) Liberaal
George Smith (tussentijdse verkiezing van 1905/06/13) Liberaal
Oxford Zuid Malcolm Smith Schell Liberaal
Geluid pareren Robert James Watson Liberaal
Pel Richard Blain Conservatief
Perth Noord Alexander Ferguson Maclaren Conservatief
Perth Zuid Gilbert Howard McIntyre Liberaal
Peterborough East John Finlay Liberaal
Peterborough West Robert Richard Hall Liberaal
Prescott Edmond Proulx Liberaal
prins Edward George Oscar Alcorn Conservatief
Renfrew Noord Peter White (gestorven in functie) Conservatief
Gerald Verner White (tussentijdse verkiezing van 1906/10/09) Conservatief
Renfrew Zuid Aaron Abel Wright Liberaal
Russell Norman Frank Wilson Liberaal
Simcoe East William Humphrey Bennett Conservatief
Simcoe Noord Leighton Goldie McCarthy Onafhankelijk
Simcoe Zuid Haughton Lennox Conservatief
Stormont Robert Abercrombie Pringle Conservatief
Thunder Bay en Rainy River James Conmee Liberaal
Toronto Centrum Edward Frederick Clarke Conservatief
Edmund James Bristol (tussentijdse verkiezing van 1905/04/11) Conservatief
Toronto Oost Albert Edward Kemp Conservatief
Toronto Noord George Eulas Foster Conservatief
Toronto Zuid Angus Claude Macdonell Conservatief
Toronto West Edmund Boyd Osler Conservatief
Victoria Sam Hughes liberaal-conservatief
Waterloo Noord Joseph Emm Seagram Conservatief
Waterloo Zuid George Adam Clare Conservatief
Goed en William Manly Duits Liberaal
Wellington Noord Thomas Martin (gestorven in functie) Liberaal
Alexander Munro Martin (tussentijdse verkiezing van 1907/10/29) Liberaal
Wellington Zuid Hugh Guthrie Liberaal
Wentworth Ernest D'Israeli Smith (totdat de verkiezingen nietig waren) Conservatief
Ernest D'Israeli Smith (tussentijdse verkiezing van 1905/11/22) Conservatief
York Centrum Archibald Campbell (tot benoeming Senaat) Liberaal
Peter Douglas McLean (tussentijdse verkiezing van 1907/12/23) Liberaal
York Noord William Mulock (tot rechterlijke benoeming) Liberaal
Allen Bristol Aylesworth (tussentijdse verkiezing van 1905/11/22) Liberaal
York Zuid William Findlay Maclean Onafhankelijk Conservatief

Prince Edward eiland

Kiesdistrict Naam Partij
Koningsdag James Joseph Hughes Liberaal
Prins Alfred Alexander Lefurgey Conservatief
Koningin * Alexander Martin Conservatief
Angus Alexander McLean Conservatief

Quebec

Kiesdistrict Naam Partij
Argenteuil George Halsey Perley Conservatief
Bagot Joseph Edmond Marcile Liberaal
Beauce Henri Sévérin Béland Liberaal
Beauharnois Joseph Gedéon Horace Bergeron Conservatief
Bellechasse Onésiphore Ernest Talbot Liberaal
Berthier Joseph Éloi Archambault Liberaal
Bonaventure Charles Marcil Liberaal
brommer Sydney Arthur Fisher Liberaal
ChamblyVerchères Victor Geoffrion Liberaal
Champlain Jeffrey Alexandre Rousseau Liberaal
Charlevoix Joseph David Rodolphe Vergeet Conservatief
Chicoutimi Saguenay Joseph Girard Conservatief
Châteauguay James Pollock Brown Liberaal
Compton Aylmer Byron Hunt (tot de verkiezingen nietig verklaard 22 november 1905) Liberaal
Aylmer Byron Hunt (tussentijdse verkiezing van 1906/01/04) Liberaal
Dorchester Jean Baptiste Morin Conservatief
Drummond-Arthabaska Louis Lavergne Liberaal
Gaspe Rodolphe Lemieux Liberaal
Hochelaga Louis Alfred Adhémar Rivet Liberaal
Huntingdon Robert Nelson Walsh Conservatief
Jacques Cartier Frederick Debartzch Monk Conservatief
Joliette Joseph Adélard Dubeau Liberaal
Kamouraska Ernest Lapointe Liberaal
Labelle Joseph Henri Napoléon Bourassa (afgetreden 29 oktober 1907 voor de provinciale politiek) Liberaal
Charles Beautrom Major (tussentijdse verkiezing van 1907/12/23) Liberaal
Laprairie-Napierville Roch Lanctôt Liberaal
L'Assomption Romuald-Charlemagne Laurier (overleden 28 december 1906) Liberaal
Ruben Charles Laurier (tussentijdse verkiezing van 1907/03/07) Liberaal
Laval Joseph-Édouard-Émile Léonard Conservatief
Lévis Louis Julien Demers (overleden 29 april 1905) Liberaal
Louis Auguste Carrier (tussentijdse verkiezing van 1905/06/06) Liberaal
L'Islet Eugène Paquet Conservatief
Lotbinière Edmond Fortier Liberaal
Maisonneuve Joseph Raymond Fournier Préfontaine (overleden 25 december 1905) Liberaal
Alphonse Verville (tussentijdse verkiezing van 1906/02/23) Werk
Maskinongé Hormidas Mayrand Liberaal
Mégantisch François Théodore Savoie Liberaal
Missisquoi Daniel Bisschop Meigs Liberaal
Montcalm François Octave Dugas Liberaal
Montmagny Armand Renaud Lavergne Liberaal
Montmorency Georges ouder Liberaal
Nicolet Rodolphe Lemieux (tot 3 december 1906 om zetel in Gaspé te behouden) Liberaal
Charles Ramsay Devlin (tussentijdse verkiezing van 1906/12/29, ontslag 29 oktober 1907) Liberaal
Gustave Adolphe Turcotte (tussentijdse verkiezing van 1907/12/30) Liberaal
Pontiac Gerald Hugh Brabazon Conservatief
Portneuf Michel-Siméon Delisle Liberaal
Quebec-centrum Arthur Cyrille Albert Malouin (tot 7 januari 1905 rechterlijke benoeming) Liberaal
Arthur Lachance (tussentijdse verkiezing van 1905/01/19) Liberaal
Provincie Québec Charles Fitzpatrick (tot 4 juni 1906 rechterlijke benoeming) Liberaal
Lorenzo Robitaille (tussentijdse verkiezing van 1906/10/23) onafhankelijke liberaal
Quebec Oost Wilfrid Laurier Liberaal
Quebec West William Power Liberaal
Richelieu Arthur Aimé Bruneau (tot 29 januari 1907 rechterlijke benoeming) Liberaal
Adélard Lanctôt ( tussentijdse verkiezing van 1907/03/07) Liberaal
RichmondWolf Edmund William Tobin Liberaal
Rimouski Jean Auguste Ross Liberaal
Rouville Louis Philippe Brodeur Liberaal
Sint Anna Daniel Gallery (totdat de verkiezingen op 12 oktober 1906 nietig waren) Liberaal
Joseph Charles Walsh (tussentijdse verkiezing van 1906/11/21) Liberaal
St. Antoine Herbert Brown Ames Conservatief
St. Hyacinthe Aimé Majorique Beauparlant Liberaal
St. James Honoré Hippolyte Achille Gervais Liberaal
St. Johns-Iberville Louis Philippe Demers (tot 31 augustus 1906 rechterlijke benoeming) Liberaal
Marie Joseph Demers (tussentijdse verkiezing van 1906/10/16) Liberaal
St. Lawrence Robert Bickerdike Liberaal
St. Mary Camille Piché (tot 21 juli 1906 rechterlijke benoeming) Liberaal
Médéric Martin (tussentijdse verkiezing van 1906/11/21) Liberaal
Shefford Charles Henry Parmelee Liberaal
Sherbrooke (plaats van) Arthur Norreys Worthington (tot de verkiezingen nietig verklaard 4 december 1905) Conservatief
Arthur Norreys Worthington (tussentijdse verkiezing van 1906/02/06) Conservatief
Soulanges Augustin Bourbonnais Liberaal
Stanstead Henry Lovell (overleden 4 december 1907) Liberaal
Charles Henry Lovell (tussentijdse verkiezing van 1908/01/22) Liberaal
Temiscouata Charles Arthur Gauvreau Liberaal
Terrebonne Samuel Desjardins Liberaal
Three Rivers en St. Maurice Jacques Bureau (tot 14 februari 1907 benoeming tot advocaat-generaal) Liberaal
Jacques Bureau (tussentijdse verkiezing van 1907/02/28) Liberaal
Twee Bergen Joseph Arthur Calixte Ethier Liberaal
Vaudreuil Gustave Benjamin Boyer Liberaal
Wright Wilfrid Laurier (tot 20 januari 1905 om zetel in Quebec East te behouden) Liberaal
Emmanuel Berchmans Devlin (tussentijdse verkiezing van 1905/02/13) Liberaal
Yamaska Oscar Gladu Liberaal

Yukon

Kiesdistrict Naam Partij
Yukon Alfred Thompson Conservatief

tussentijdse verkiezingen

door-verkiezing Datum Zittend Partij Winnaar Partij Oorzaak behouden
Stanstead 22 januari 1908 Henry Lovell      Liberaal Charles Henry Lovell      Liberaal Dood Ja
Huron Zuid 22 januari 1908 Benjamin B. Gunn      Conservatief Murdo Young McLean      Liberaal Dood Nee
Nicolet 30 december 1907 Charles Ramsay Devlin      Liberaal Gustave-Adolphe-Narcisse Turcotte      Liberaal Ontslag na benoeming in het provinciale kabinet van Quebec Ja
Stad van Ottawa 23 december 1907 Napoleon Antoine Belcourt      Liberaal William H. Hutchison      Liberaal Geroepen naar de Senaat Ja
Labelle 23 december 1907 Henri Bourassa      Liberaal Charles Beautron majoor      Liberaal Ontslag om de provinciale politiek in te gaan Ja
York Centrum 23 december 1907 Archibald Campbell      Liberaal Peter Douglas McLean      Liberaal Geroepen naar de Senaat Ja
Colchester 28 november 1907 Frederick Andrew Laurence      Liberaal John Stanfield      Conservatief Benoemd een rechter Nee
Londen 29 oktober 1907 CS Hyman      Liberaal Thomas Beattie      Conservatief Ontslag Nee
Northumberland Oost 29 oktober 1907 Edward Cochrane      Conservatief Charles Lewis Owen      Conservatief Dood Ja
Wellington Noord 29 oktober 1907 Thomas Martin      Liberaal Alexander Munro Martin      Liberaal Dood Ja
Brockville 18 september 1907 Daniel Derbyshire      Liberaal George Perry Graham      Liberaal Geroepen naar de Senaat Ja
Stad en graafschap St. John 18 september 1907 Alfred Augustus Stockton      Conservatief William Pugsley      Liberaal Dood Nee
Richelieu 7 maart 1907 Arthur-Aimé Bruneau      Liberaal Adélard Lanctôt      Liberaal Benoemd tot rechter van het Hooggerechtshof van Quebec Ja
L'Assomption 7 maart 1907 Romuald-Charlemagne Laurier      Liberaal Ruben Charles Laurier      Liberaal Dood Ja
Victoria 5 maart 1907 John Costigan      Liberaal Pius Michaud      Liberaal Geroepen naar de Senaat Ja
Three Rivers en St. Maurice 28 februari 1907 Jacques Bureau      Liberaal Jacques Bureau      Liberaal Opnieuw aangevochten bij benoeming tot advocaat-generaal Ja
Nicolet 29 december 1906 Rodolphe Lemieux      Liberaal Charles Ramsay Devlin      Liberaal Koos om te zitten voor Gaspé Ja
Sint Anna 21 november 1906 Daniel Galerij      Liberaal Joseph Charles Walsh      Liberaal Verkiezing ongeldig verklaard Ja
St. Mary 21 november 1906 Camille Piche      Liberaal Médéric Martin      Liberaal Benoemd politiemagistraat in Montreal. Ja
Shelburne en Queen's 31 oktober 1906 William Stevens Fielding      Liberaal William Stevens Fielding      Liberaal Verkiezing ongeldig verklaard Ja
Bruce North 30 oktober 1906 Leonard Thomas Bland      liberaal-conservatief John Tolmie      Liberaal Dood Nee
Provincie Québec 23 oktober 1906 Charles Fitzpatrick      Liberaal Lorenzo Robitaille      onafhankelijke liberaal Benoemd tot opperrechter van het Hooggerechtshof van Canada Nee
St. Johns-Iberville 16 oktober 1906 Louis Philippe Demers      Liberaal Marie Joseph Demers      Liberaal Benoemd onderrechter van het Hooggerechtshof van Quebec Ja
Elgin Oost 14 oktober 1906 Andrew B. Ingram      liberaal-conservatief David Marshall      Conservatief Benoemd tot vice-voorzitter van de Ontario Railway and Municipal Commission Ja
Renfrew Noord 9 oktober 1906 Peter de Witte      Conservatief Gerald Verner White      Conservatief Dood Ja
Strathcona 5 april 1906 Peter Talbot      Liberaal Wilbert McIntyre      Liberaal Geroepen naar de Senaat Ja
Cape Breton North en Victoria 14 maart 1906 Daniel Duncan McKenzie      Liberaal Alexander Charles Ross      Liberaal Benoemd een rechter Ja
Victoria Stad 6 maart 1906 George Riley      Liberaal William Templeman      Liberaal Ontslag om plaats te maken voor Templeman Ja
Maisonneuve 23 februari 1906 Raymond Prefontaine      Liberaal Alphonse Verville      Werk Dood Nee
Assiniboia West 6 februari 1906 Thomas Walter Scott      Liberaal William Erskine Knowles      Liberaal Ontslag om de provinciale politiek in Saskatchewan in te voeren Ja
Saskatchewan 6 februari 1906 John Henderson Lamont      Liberaal George Ewan McCraney      Liberaal Ontslag om de provinciale politiek in Saskatchewan in te voeren Ja
Stad van Sherbrooke 6 februari 1906 Arthur Norreys Worthington      Conservatief Arthur Norreys Worthington      Conservatief Verkiezing ongeldig verklaard Ja
Compton 4 januari 1906 Aylmer Byron Hunt      Liberaal Aylmer Byron Hunt      Liberaal Verkiezing ongeldig verklaard Ja
York Noord 22 november 1905 William Mulock      Liberaal Allen Bristol Aylesworth      Liberaal Benoemd een rechter Ja
Antigonisch 22 november 1905 Colin McIsaac      Liberaal William Chisholm      Liberaal Benoemd tot Spoorwegcommissaris Ja
Lambton West 22 november 1905 Thomas George Johnston      Liberaal Frederick Forsyth Pardee      Liberaal Dood Ja
Wentworth 22 november 1905 ED Smith      Conservatief ED Smith      Conservatief Verkiezing ongeldig verklaard Ja
Londen 13 juni 1905 CS Hyman      Liberaal CS Hyman      Liberaal Opnieuw aangevochten bij benoeming tot minister van Openbare Werken Ja
Oxford Noord 13 juni 1905 James Sutherland      Liberaal George Smith      Liberaal Dood Ja
Lévis 6 juni 1905 Louis Julien Demers      Liberaal Louis Auguste Carrier      Liberaal Dood Ja
Edmonton 25 april 1905 Frank Oliver      Liberaal Frank Oliver      Liberaal Opnieuw aangevochten bij benoeming tot minister van Binnenlandse Zaken. Ja
Toronto Centrum 11 april 1905 Edward Frederick Clarke      Conservatief Edmund James Bristol      Conservatief Dood Ja
Wright 13 februari 1905 Wilfrid Laurier      Liberaal Emmanuel Berchmans Devlin      Liberaal Kies ervoor om te zitten voor Quebec East Ja
Carleton 4 februari 1905 Edward Kiddo      Conservatief Robert L. Borden      Conservatief Ontslag om plaats te bieden aan Borden Ja
Quebec-centrum 19 januari 1905 Arthur Cyrille Albert Malouin      Liberaal Arthur Lachance      Liberaal Benoemd tot rechter van het Hooggerechtshof van Quebec Ja


Referenties

  • regering van Canada. "8e Ministerie" . Gids voor Canadese ministeries sinds de Confederatie . Privaat Raadsbureau. Gearchiveerd van het origineel op 2004-08-19 . Ontvangen 2006-11-09 .
  • regering van Canada. "10e Parlement" . Leden van het Lagerhuis: 1867 tot datum: door het parlement . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 20-12-2006 . Ontvangen 2006-11-30 .
  • regering van Canada. "Duur van sessies" . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 14-11-2007 . Ontvangen 2006-05-12 .
  • regering van Canada. "Algemene verkiezingen" . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 2006-05-04 . Ontvangen 2006-05-12 .
  • regering van Canada. "Belangrijke data voor elk Parlement" . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 14-09-2005 . Ontvangen 2006-05-12 .
  • regering van Canada. "Leiders van de oppositie in het Lagerhuis" . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 11-03-2007 . Ontvangen 2006-05-12 .
  • regering van Canada. "premiers van Canada" . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 27 april 2006 . Ontvangen 2006-05-12 .
  • regering van Canada. "Luidsprekers" . Bibliotheek van het Parlement. Gearchiveerd van het origineel op 17-09-2006 . Ontvangen 2006-05-12 .

Verder lezen

opvolging

Opiniones de nuestros usuarios

Marja Bouma

Goed artikel over 10e Canadese parlement

Theo Arts

Het artikel over 10e Canadese parlement_ is volledig en goed uitgelegd. Ik zou geen komma weghalen of toevoegen., Het artikel over 10e Canadese parlement is volledig en goed uitgelegd

Herman Brand

In deze post over 10e Canadese parlement_ heb ik dingen geleerd die ik niet wist, dus ik kan nu naar bed gaan