10e congres van de Filippijnen



Alle kennis die de mens in de loop der eeuwen over 10e congres van de Filippijnen heeft vergaard, is nu op het internet beschikbaar, en wij hebben die voor u op een zo toegankelijk mogelijke manier gebundeld en geordend. Wij willen dat u snel en efficiënt toegang krijgt tot alles wat u over 10e congres van de Filippijnen wilt weten; dat uw ervaring plezierig is en dat u het gevoel hebt dat u echt de informatie over 10e congres van de Filippijnen hebt gevonden waarnaar u op zoek was.

Om onze doelstellingen te bereiken hebben wij ons niet alleen ingespannen om de meest actuele, begrijpelijke en waarheidsgetrouwe informatie over 10e congres van de Filippijnen te verkrijgen, maar wij hebben er ook voor gezorgd dat het ontwerp, de leesbaarheid, de laadsnelheid en de bruikbaarheid van de pagina zo aangenaam mogelijk zijn, zodat u zich kunt concentreren op het wezenlijke, het kennen van alle beschikbare gegevens en informatie over 10e congres van de Filippijnen, zonder dat u zich zorgen hoeft te maken over iets anders, wij hebben het al voor u geregeld. Wij hopen dat wij ons doel hebben bereikt en dat u de informatie heeft gevonden die u zocht over 10e congres van de Filippijnen. We heten u dus van harte welkom en moedigen u aan om te blijven genieten van de ervaring van het gebruik van scientianl.com .

10e congres van de Filipijnen
24 juli 1995 5 juni 1998
Wapen van de Republiek der Filipijnen.
President Fidel Ramos
Vice-president Joseph Estrada
Senaat
Senaatsvoorzitter Edgardo Angara (1995)
Neptali Gonzales (1995-1996)
Ernesto Maceda (1996-1998)
Neptali Gonzales (1998)
Senaatsvoorzitter pro tempore Leticia Ramos-Shahani (1995-1996)
Neptali Gonzales (1996; 1998)
Blas Ople (1998)
leider van de meerderheid Alberto Romulo (1995-1996)
Francisco Tatad (1996-1998)
Franklin Drilon (1998)
leider van de minderheid Edgardo Angara (1995-1996)
Neptali Gonzales (1996-1998)
Ernesto Maceda (1998)
Huis van Afgevaardigden
Huisspreker Jose C. de Venecia Jr.

Het Tiende Congres van de Filippijnen ( Filipijns : Ikasampung Kongreso ng Pilipinas ) was de vergadering van de nationale wetgever van de Republiek der Filippijnen , bestaande uit de Senaat van de Filippijnen en het Huis van Afgevaardigden van de Filippijnen . De bijeenroeping van het 10e congres volgt op de verkiezingen van 1995 , die de helft van het Senaatslidmaatschap en het volledige lidmaatschap van het Huis van Afgevaardigden vervingen.

Sessies

    • Eerste speciale zitting : 26 juni 7 juli 1995
  • Eerste reguliere sessie : 24 juli 1995 7 juni 1996
    • Tweede speciale zitting : 13 mei 21 juni 1996
    • Derde speciale sessie : 12 30 augustus 1996
    • Eerste gezamenlijke sessie : 1 april, 3 juni 1996
  • Tweede reguliere sessie : 29 juli 1996 13 juni 1997
    • Vierde speciale zitting : 6 31 januari 1997
    • Vijfde speciale zitting : 3 28 februari 1997
    • Tweede gezamenlijke sessie : 27 januari, 10 februari, 24 februari, 3 maart, 10 17 maart 1997
  • Derde reguliere sessie : 28 juli 1997 5 juni 1998
    • Derde gezamenlijke sessie : 16 februari 6 maart 1998
    • Zesde speciale zitting : 16 20 maart 1998
    • Zevende speciale zitting : 6 10 april 1998
    • Achtste speciale zitting : 12 april 1 mei 1998

Wetgeving

Wetten aangenomen door het 10e congres:

Intellectual Property Code van de Filippijnen (in werking getreden op 1 januari 1998).

Leiderschap

Senaat

  • voorzitter van de Senaat
Edgardo Angara ( LDP ) (1995)
Neptali Gonzales ( LDP ) (1995-1996)
Ernesto Maceda ( NPC ) (1996-1998)
Neptali Gonzales ( LDP ) (1998)
  • Senaatsvoorzitter Pro-Tempore
Leticia Ramos-Shahani ( Lakas-NUCD ) (1995-1996)
Neptali Gonzales ( LDP ) (1995-1996,1998)
Blas Ople ( LDP ) (1996-1998)
  • Leider van de meerderheidsvloer
Alberto Romulo ( LDP ) (1995-1996)
Francisco Tatad ( LDP ) (1996-1998)
Franklin Drilon ( Lakas-NUCD ) (1998)
  • Leider op de minderheidsvloer
Edgardo Angara (1995-1996)
Neptali Gonzales (1996-1998)
Ernesto Maceda (1998)

Huis van Afgevaardigden

  • Voorzitter van het Huis van Afgevaardigden
Jose C. de Venecia Jr. ( Lakas-NUCD , 4e district Pangasinan )
  • Plaatsvervangend Sprekers
Senior vice-voorzitter
Raul A. Daza ( Liberaal , 1e District Noord-Samar )
  • Leider van de meerderheidsvloer
  • Leider op de minderheidsvloer

Leden

Samenstelling

Partij Senaat Huis van
Afgevaardigden
regeringscoalitie 0 9
KBL 0 2
LDP 14 17
Lakas 5 100
Lakas-Laban NA 25
Liberaal 0 5
Nationalistisch 0 1
NPC 2 22
oppositie coalitie 0 1
PMP 0 1
PRP 1 0
Onafhankelijk 2 7
Sectorale vertegenwoordigers NA 21
anderen 0 14
Totaal 24 224

Senaat

Senator Partij Termijn Termijnbegin Termijn einde
  1. Heherson T. Alvarez LDP 2 1992 1998
  2. Edgardo J. Angara LDP 2 1992 1998
  3. Gloria Macapagal Arroyo LDP 2 1995 2001
  4. Anna Dominique ML Coseteng NPC 2 1995 2001
  5. Franklin M. Drilon Lakas-NUCD 1 1995 2001
  6. Juan Ponce Enrile Onafhankelijk 1 1995 2001
  7. Marcelo B. Fernando LDP 1 1995 2001
  8. Juan M. Flavier Lakas-NUCD 1 1995 2001
  9. Neptali A. Gonzales LDP 2 1992 1998
  10. Ernesto F. Herrera LDP 2 1992 1998
  11. Gregorio B. Honasan II Onafhankelijk 1 1995 2001
  12. Ernesto M. Maceda NPC 2 1992 1998
  13. Ramon B. Magsaysay Jr. Lakas-NUCD 1 1995 2001
  14. Orlando S. Mercado LDP 2 1992 1998
  15. Blas F. Ople LDP 1 1992 1998
  16. Sergio R. Osmeña III Lakas-NUCD 1 1995 2001
  17. Ramon B. Revilla LDP 1 1992 1998
  18. Raul S. Roco LDP 2 1995 2001
  19. Alberto G. Romulo LDP 2 1992 1998
  20. Miriam Verdediger Santiago PRP 1 1995 2001
  21. Leticia Ramos-Shahani Lakas-NUCD 2 1992 1998
  22. Vicente C. Sotto III LDP 1 1992 1998
  23. Francisco S. Tatad LDP 2 1995 2001
  24. Freddie N. Webb LDP 1 1992 1998

Huis van Afgevaardigden

Districtsvertegenwoordigers
Provincie / Stad Wijk Vertegenwoordiger Partij Termijn
Abra eenzaam Jeremias Z. Zapata Lakas-NUCD 2
Agusan del Norte 1e Charito B. Plaza Liberaal 3
2e Eduardo L. Rama, sr. LDP 1
Agusan del Sur eenzaam Ceferino S. Paredes Jr. NPC 2
Aklan eenzaam Allen S. Quimpo Lakas-NUCD 2
Albay 1e Edcel C. Lagman LDP 3
2e Carlos R. Imperial NPC 2
3e Romeo R. Salalima Lakas-NUCD 1
Antiek eenzaam Exequiel B. Javier Lakas-NUCD 3
Aurora eenzaam Bellaflor Angara-Castillo LDP 1
Bacolod eenzaam Romeo G. Guanzon Lakas-NUCD 3
Baguio eenzaam Bernardo M. Vergara Lakas-NUCD 1
Basilan eenzaam Candu I. Muaripi LDP 1
Bataan 1e Felicito C. Payumo Liberaal 3
2e Enrique T. Garcia Jr. LDP 1
Batanes eenzaam Florencio B. Abad Liberaal 1
Batanga's 1e Eduardo R. Ermita Lakas-NUCD 2
2e Hernando B. Perez Lakas-NUCD 3
3e Milagros Laurel-Trinidad Lakas-NUCD 3
4e Ralph G. Recto LDP 2
Benguet eenzaam Ronald M. Costalan Lakas-NUCD 1
Biliran eenzaam Gerardo S. Espina NPC /Bando Espina 1
Bohol 1e Venetië Borja-Agana Lakas-NUCD 3
2e Erico B. Aumentado Lakas-NUCD 2
3e Isidro C. Zarraga Lakas-NUCD 3
Bukidnon 1e Socorro O. Acosta Liberaal 3
2e Reginaldo N. Tilanduca NPC 2
3e José Ma. R. Zubiri Jr. NPC 3
Bulacan 1e Teodulo C. Natividad LDP 2
2e Pedro M. Pancho Lakas-NUCD 2
3e Ricardo C. Silverio Lakas-NUCD 2
4e Angelito M. Sarmiento Lakas-NUCD 2
Cagayan 1e Patricio T. Antonio Lakas-NUCD 1
2e Edgar R. Lara NPC 2
3e Manuel N. Mamba Lakas-NUCD 1
Cagayan de Oro City eenzaam Erasmo B. Damasing Lakas-NUCD 2
Caloocan 1e Roberto S. Guanzon Lakas-NUCD 1
2e Luis A. Asistio NPC 2
Camarines Norte eenzaam Emmanuel B. Pimentel LDP 2
Camarines Sur 1e Rolando R. Andaya Lakas-NUCD 3
2e Leopoldo E. San Buenaventura PRP 1
3e Arnulfo P. Fuentebella NPC 2
4e Ciriaco R. Alfelor Lakas-NUCD 3
Camiguin eenzaam Pedro P. Romualdo Lakas-NUCD 3
Capiz 1e Manuel A. Roxas II Liberaal 2
2e Vicente J. Andaya Jr. Lakas-NUCD 2
Catanduanes eenzaam Leandro B. Verceles Jr. NPC 2
Cavite 1e Plaridel M. Abaya NPC 1
2e Renato P. Dragon LDP / Magdalo 3
3e Telesforo A. Unas LDP 2
Cebu 1e Eduardo R. Gullas LDP 2
2e Crisologo A. Abines NPC 3
3e John Henry R. Osmeña NPC 1
4e Celestino E. Martinez Jr. Lakas-NUCD 3
5e Ramon D. Durano III NPC 3
6e Nerissa Corazon Soon-Ruiz LDP 2
Cebu stad 1e Raul V. Del Mar Lakas-NUCD 3
2e Antonio V. Cuenco Lakas-NUCD 3
Cotabato (Noord) 1e Anthony P. Dequiña NPC 2
2e Gregorio A. Andolana Lakas-NUCD 3
Davao City 1e Prospero C. Nograles PRP 1
2e Manuel M. Garcia NPC 2
3e Elias B. Lopez NPC 2
Davao del Norte 1e Rogelio M. Sarmiento Lakas-NUCD 2
2e Baltazar A. Sator Lakas-NUCD 3
3e Rodolfo P. Del Rosario Lakas-NUCD 3
Davao del Sur 1e Alejandro Almendras Jr. NPC 1
2e Benjamin V. Bautista, sr. LDP 3
Davao Oriental 1e ma. Elena T. Palma-Gili Lakas-NUCD 2
2e Thelma Z. Almario LDP 3
Oost-Samar eenzaam Jose T. Ramirez Lakas-NUCD 3
Guimaras eenzaam Catalino G. Nava 1
Ifugao eenzaam Benjamin B. Cappleman LDP 2
Ilocos Norte 1e Roque R. Ablan Jr. KBL 3
2e Simeon M. Valdez Lakas-NUCD 1
Ilocos Sur 1e Mariano M. Tajon LDP 2
2e Eric D. Singson LDP 3
Iloilo 1e Oscar G. Garin Lakas-NUCD 3
2e Alberto J. Lopez Lakas-NUCD 3
3e Licurgo P. Tirador Lakas-NUCD 3
4e Narciso D. Monfort Lakas-NUCD 1
5e Niel D. Tupas, sr. LDP 3
Iloilo City eenzaam Raul M. Gonzales Lakas-NUCD 1
Isabela 1e Rodolfo B. Albano Jr. NPC 3
2e Faustino S.Dy Jr. NPC 2
3e Santiago P. Respicio NPC 3
4e Antonio M. Abaya Lakas-NUCD 3
Kalinga-Apayao eenzaam Elias K. Bulut LDP 2
La Union 1e Victor F. Ortega NPC 3
2e Jose D. Aspiras NPC 3
Laguna 1e Nereo R. Joaquin Jr. NPC 1
2e Joaquin M. Chipeco Jr. LDP 1
3e Florante L. Aquino Lakas-NUCD 3
4e Magdaleno M. Palacol Lakas-NUCD 3
Lanao del Norte 1e Mariano Ll. Badelles, sr. NPC 3
2e Abdullah S. Mangotara Lakas-NUCD 1
Lanao del Sur 1e Mamintal M. Adiong Lakas-NUCD 2
2e Pangalian M. Balindong Liberaal 1
Las Pinas - Muntinlupa eenzaam Manuel B. Villar Jr. Lakas-NUCD 2
Leyte 1e Imelda R. Marcos KBL 1
2e Sergio Antonio F. Apostol Lakas-NUCD 2
3e Alberto S. Veloso NPC 3
4e Carmelo J. Locsin onafhankelijk 3
5e Eriberto V. Loreto LDP 3
Maguindanao 1e Didagen P. Dilangalen PMP 1
2e Simeon A. Datumanong Lakas-NUCD 3
Makati eenzaam Joker Arroyo onafhankelijk 2
Malabon Navotas eenzaam Teresa Aquino-Oreta LDP 3
Mandaluyong eenzaam Neptali M. Gonzales II LDP 1
manilla 1e Martin B. Isidro Liberaal 3
2e Jaime C. Lopez Lakas-NUCD 3
3e Leonardo B. Fugoso Liberaal 3
4e Ramon S. Bagatsing Jr. LDP 3
5e Amado S. Bagatsing LDP 3
6e Rosenda Ann H. Ocampo NPC 2
Marikina eenzaam Romeo D. Candazo Lakas-NUCD 2
Marinduque eenzaam Carmencita O. Reyes Lakas-NUCD 3
Masbate 1e Vida V. Espinosa LDP 1
2e Luz Cleta R. Bakunawa NPC 3
3e Fausto L. Seachon Jr. NPC 1
Misamis Occidental 1e Percival B. Catane Lakas-NUCD 2
2e Herminia M. Ramiro Liberaal 1
Misamis Oriental 1e Homobono T. Cesar Lakas-NUCD 2
2e Victorico L. Chavez Lakas-NUCD 2
Bergprovincie eenzaam Victor S. Dominguez LDP 3
Negros Occidental 1e Julio A. Ledesma IV NPC 1
2e Alfredo G. Marañon NPC 1
3e José Carlos V. Lacson Lakas-NUCD 3
4e Edward M. Matti NPC 3
5e Mariano M. Yulo NPC 3
6e Genaro M. Alvarez Jr. NPC 1
Negros Oriental 1e Jerome V. Paras LDP 3
2e Miguel L. Romero LDP 3
3e Margarito B. Teves Lakas-NUCD 3
Noordelijk Samar 1e Raul A. Daza Liberaal 3
2e Wilmar P. Lucero Liberaal 2
Nueva Ecija 1e Renato V. Diaz Lakas-NUCD 2
2e Eleuterio R. Violago NPC / BALANE 2
3e Pacifico M. Fajardo NPC 2
4e Julita Lorenzo-Villareal LDP 1
Nueva Vizcaya eenzaam Carlos M. Padilla LDP 1
Westerse Mindoro eenzaam Jose T. Villarosa LDP 2
Oosterse Mindoro 1e J. Renato V. Leviste NPC 2
2e Jezus M. Punzalan Lakas-NUCD 3
Palawan 1e Vicente A. Sandoval Lakas-NUCD 1
2e Alfredo Amor E. Abueg Jr. LDP 2
Pampanga 1e Carmelo F. Lazatin Lakas-NUCD 3
2e Zenaida C. Cruz-Ducut NPC 1
3e Oscar S. Rodriguez NPC 1
4e Emilio Bondoc NPC 2
Pangasinan 1e Hernani A. Braganza 1
2e Antonio E. Bengson III 1
3e Eric Galo P. Acuña 2
4e Jose C. De Venecia Jr. Lakas-NUCD 3
5e Amadeo R. Perez Jr. 2
6e Ranjit R. Shahani 1
Parañaque eenzaam Roilo J. Golez 2
Pasay eenzaam Jovito O. Claudio 2
Pasig eenzaam Rufino S. Javier 3
Pateros Taguig eenzaam Dante O. Tinga 3
Quezon 1e Wilfrido L. Enverga 3
2e Marcial C. Punzalan Jr. 2
3e Danilo E. Suárez 2
4e Wigberto E. Tanada 1
Quezon stad 1e Reynaldo A. Calalay 1
2e Dante V. Liban 2
3e Michael I. Verdediger 1
4e Feliciano R. Belmonte Jr. Lakas-NUCD 2
Quirino eenzaam Junie E. Cua 3
Rizal 1e Gilberto M. Duavit 2
2e Emigdio S. Tanjuatco Jr. 3
Romblon eenzaam Eleandro Jesus F. Madrona 2
Samar (westers) 1e Rodolfo T. Tuazon 2
2e Catalino V. Figueroa 2
San Juan eenzaam Ronaldo B. Zamora 3
Sarangani eenzaam James L. Chiongbian 3
Siquijor eenzaam Orlando B. Fua 2
Sorsogon 1e Salvador H. Escudero III 3
2e Bonifacio H. Gillego 3
Zuid-Cotabato 1e Luwalhati R. Antonino 2
2e Daisy P. Avance-Fuentes 2
Zuid-Leyte eenzaam Roger G. Mercado 2
Sultan Kudarat Ku eenzaam Angelo O. Montilla 1
Sulu 1e Bensaudi O. Tulawie 2
2e Asani S. Tammango 2
Surigao del Norte 1e Constantino H. Navarro Jr. 1
2e Robert Z. Barbers 1
Surigao del Sur 1e Mario S. Ty 3
2e Jesnar R. Falcon 1
Tarlac 1e Jose S. Cojuangco Jr. 3
2e Jose V. Yapo 3
3e Herminio S. Aquino 3
Tawi-Tawi eenzaam Nur G. Jaafar 2
Valenzuela eenzaam Antonio M. Serapio 1
Zambales 1e James J. Gordon Jr. 1
2e Antonio M. Diaz 2
Zamboanga-stad eenzaam Maria Clara Lobregat LDP 3
Zamboanga del Norte 1e Romeo G. Jalosjos 1
2e Cresente Y. Llorente Jr. 1
3e Engel M. Carloto 3
Zamboanga del Sur 1e Alejandro S. Urro 2
2e Antonio H. Cerilles 3
3e Belma A. Cabilao 2
Sectorale vertegenwoordigers
Sector Vertegenwoordiger Termijn
Culturele Gemeenschappen Ronald L. Adamat 1
Arbeid Isidro Q. Aligada 1
Zoilo V. De La Cruz Jr. 2
Temistocles S. Dejon, Sr. 2
Gregorio C. Del Prado 1
Andres L. Dinglasan Jr. 2
Mohammad Omar A. Fajardo 3
Ramon J. Jabar 1
Ernesto C. Verceles 2
Alejandro C. Villaviza 2
Onderdaan Adolfo R. Geronimo 1
Leonardo Q. Montemayor 1
Arturo C. Olegario 1
Vicente V. Tagle 2
Glicerio J. Tan 1
Stedelijke armen Florante T. Tarona 1
Ariel Zartiga 2
Dames Minerva G. Laudico 2
Leonor I. Luciano 2
Jeugd Edgar M. Avila 2
Felizardo Colambo 1
Anna Marie K. Periquet 1
^ 1 Aangetreden alsminister van Binnenlandse Zaken en Lokaal Bestuurop 16 april 1996.
^2 Aangetreden op 27 oktober 1995, nadat hetHooggerechtshofde diskwalificatiezaak die tegen haar was aangespannen, had afgewezen omdat ze zogenaamd niet aan de vereisten voor ingezetenschap voldeed.

Zie ook

Referenties

Externe links

  • "Lijst van senatoren" . Senaat van de Filippijnen. Gearchiveerd van het origineel op 14 september 2006 . Ontvangen 16 september 2006 .
  • "The LAWPH i'L Project - Filippijnse wetten en jurisprudentie Databank" . Arellano Law Foundation. Gearchiveerd van het origineel op 1 september 2006 . Ontvangen 16 september 2006 .

Verder lezen

  • Congresbibliotheek Filippijns Huis van Afgevaardigden
  • Paras, Corazon L. (2000). De voorzitters van de Senaat van de Republiek der Filipijnen . ISBN 971-8832-24-6.
  • Pobre, Cesar P. (2000). Filippijnse wetgever 100 jaar . ISBN 971-92245-0-9.

Opiniones de nuestros usuarios

Gerard Postma

Ik moest iets anders vinden over 10e congres van de Filippijnen, niet de typische dingen die je altijd leest op het internet en ik vond dit 10e congres van de Filippijnen artikel leuk., Geweldig bericht over 10e congres van de Filippijnen

Steven Kuijpers

Correct. Het geeft de nodige informatie over 10e congres van de Filippijnen., Juist

Caroline Roos

Voor wie zoals ik op zoek is naar informatie over 10e congres van de Filippijnen, is dit een zeer goede keuze.

David Bijl

Ik vind de manier waarop dit bericht over 10e congres van de Filippijnen_ is geschreven erg interessant, het doet me denken aan mijn schooljaren. Wat een leuke tijd. Bedankt dat je me er weer mee naar toe hebt genomen.