ATP-toernooi van Doha 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Officiële naam | Qatar ExxonMobil Open | ||||||
Editie | 2023 (31e editie) | ||||||
Stad, land | Doha, Qatar | ||||||
Locatie | Khalifa International Tennis Complex | ||||||
Datum | 20 - 25 februari | ||||||
Auspiciën | ATP | ||||||
Categorie | ATP Tour 250 | ||||||
Prijzengeld | $ 1.377.025 | ||||||
Deelnemers | 28 enkel / 16 kwal. / 16 dubbel | ||||||
Ondergrond | Hardcourt, buiten | ||||||
Winnaar enkel | Daniil Medvedev | ||||||
Winnaars dubbel | Rohan Bopanna Matthew Ebden | ||||||
Toernooidirecteur | Karim Alami | ||||||
Laatst toegelaten | Jason Kubler (84) | ||||||
| |||||||
|
Het ATP-toernooi van Doha 2023 (met de officiële naam Qatar ExxonMobil Open 2023) werd gespeeld van 20 tot en met 25 februari 2023. Er werd gespeeld op outdoor hardcourtbanen van het Khalifa International Tennis Complex in Doha, de hoofdstad van Qatar.
Nr. | Speler | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Andrej Roebljov | 12 | Kwartfinale | Jiří Lehečka |
2. | Félix Auger-Aliassime | 17 | Halve finale | Daniil Medvedev |
3. | Daniil Medvedev | 21 | Winnaar | |
4. | Alexander Zverev | 24 | Tweede ronde | Andy Murray |
5. | Roberto Bautista Agut | 27 | Tweede ronde | Christopher O'Connell |
6. | Daniel Evans | 28 | Eerste ronde | Emil Ruusuvuori |
7. | Alejandro Davidovich Fokina | 31 | Kwartfinale | Félix Auger-Aliassime |
8. | Botic van de Zandschulp | 35 | Tweede ronde | Alexandre Müller |
Resultaat | Prijzengeld | ATP-punten |
---|---|---|
Winnaar | $ 209.445 | 250 |
Finalist | $ 122.175 | 150 |
Halve finale | $ 71.830 | 90 |
Kwartfinale | $ 41.615 | 45 |
Tweede ronde | $ 24.165 | 20 |
Eerste ronde | $ 14.770 | 0 |
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Finale | ||||
WC | Andy Murray | 4 | 4 | |
3 | Daniil Medvedev | 6 | 6 |
Eerste ronde | Tweede ronde | Kwartfinale | Halve finale | ||||||||||||||||||||||
1 | Andrej Roebljov | 1 | 6 | 78 | |||||||||||||||||||||
Tallon Griekspoor | 77 | 4 | 77 | Tallon Griekspoor | 6 | 1 | 66 | ||||||||||||||||||
Quentin Halys | 64 | 6 | 65 | 1 | Andrej Roebljov | 6 | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Q | Damir Džumhur | 3 | 63 | Jiří Lehečka | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Jiří Lehečka | 6 | 77 | Jiří Lehečka | 6 | 77 | ||||||||||||||||||||
Emil Ruusuvuori | 7 | 6 | Emil Ruusuvuori | 2 | 62 | ||||||||||||||||||||
6 | Daniel Evans | 5 | 4 | Jiří Lehečka | 0 | 6 | 66 | ||||||||||||||||||
WC | Andy Murray | 6 | 3 | 78 | |||||||||||||||||||||
4 | Alexander Zverev | 65 | 6 | 5 | |||||||||||||||||||||
Lorenzo Sonego | 6 | 1 | 64 | WC | Andy Murray | 77 | 2 | 7 | |||||||||||||||||
WC | Andy Murray | 4 | 6 | 77 | WC | Andy Murray | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
LL | Nikoloz Basilasjvili | 63 | 710 | 4 | Q | Alexandre Müller | 6 | 1 | 2 | ||||||||||||||||
Q | Alexandre Müller | 77 | 68 | 6 | Q | Alexandre Müller | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ilja Ivasjka | 2 | 5 | 8 | Botic van de Zandschulp | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
8 | Botic van de Zandschulp | 6 | 7 |
Eerste ronde | Tweede ronde | Kwartfinale | Halve finale | ||||||||||||||||||||||
5 | Roberto Bautista Agut | 79 | 5 | 6 | |||||||||||||||||||||
Márton Fucsovics | 67 | 7 | 4 | 5 | Roberto Bautista Agut | 6 | 65 | 4 | |||||||||||||||||
WC | Fernando Verdasco | 1 | 6 | 0 | Christopher O’Connell | 3 | 77 | 6 | |||||||||||||||||
Christopher O’Connell | 6 | 3 | 6 | Christopher O’Connell | 2 | 6 | 5 | ||||||||||||||||||
Q | Oleksii Krutykh | 0 | 6 | 62 | 3 | Daniil Medvedev | 6 | 4 | 7 | ||||||||||||||||
Q | Liam Broady | 6 | 4 | 77 | Q | Liam Broady | 4 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Daniil Medvedev | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
3 | Daniil Medvedev | 6 | 79 | ||||||||||||||||||||||
7 | Alejandro Davidovich Fokina | 6 | 6 | 2 | Félix Auger-Aliassime | 4 | 67 | ||||||||||||||||||
Constant Lestienne | 4 | 3 | 7 | Alejandro Davidovich Fokina | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | Abedallah Shelbayh | 3 | 6 | 4 | Kwon Soon-woo | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
Kwon Soon-woo | 6 | 3 | 6 | 7 | Alejandro Davidovich Fokina | 4 | 65 | ||||||||||||||||||
Aslan Karatsev | 64 | 0r | 2 | Félix Auger-Aliassime | 6 | 77 | |||||||||||||||||||
Jason Kubler | 77 | 1 | Jason Kubler | 6 | 1 | 4 | |||||||||||||||||||
2 | Félix Auger-Aliassime | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Nr. | Spelers | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Nikola Mektić Mate Pavić |
15 | Eerste ronde | Patrik Niklas-Salminen Emil Ruusuvuori |
2. | Hugo Nys Jan Zieliński |
36 | Kwartfinale | Daniel Evans Jonny O'Mara |
3. | Rohan Bopanna Matthew Ebden |
62 | Winnaars | |
4. | Robin Haase Matwé Middelkoop |
66 | Kwartfinale | Constant Lestienne Botic van de Zandschulp |
Resultaat | Prijzengeld | ATP-punten |
---|---|---|
Winnaars | $ 72.940 | 250 |
Finalisten | $ 38.940 | 150 |
Halve finale | $ 22.820 | 90 |
Kwartfinale | $ 12.750 | 45 |
Eerste ronde | $ 7.520 | 0 |
1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023
· · ATP-toernooien in 2023Grand Slam: Australian Open (m-md) · Roland Garros (m-md) · Wimbledon (m-md) · US Open (m-md)
Officieus WK: | ATP Finals |
B-kampioenschap: | Next Generation ATP Finals |
ATP 1000: | Indian Wells · Miami · Monte Carlo · Madrid · Rome · Toronto · Cincinnati · Shanghai · Parijs |
ATP 500: | Rotterdam · Rio de Janeiro · Dubai · Acapulco · Barcelona · Halle · Londen · Hamburg · Washington · Peking · Tokio · Wenen · Bazel |
ATP 250: | Adelaide 1 · Pune · Adelaide 2 · Auckland · Montpellier · Córdoba · Dallas · Buenos Aires · Delray Beach · Marseille · Doha · Santiago · Houston · Marrakesh · Estoril · Banja Luka · München · Genève · Lyon · Rosmalen · Stuttgart · Eastbourne · Mallorca · Båstad · Gstaad · Newport · Atlanta · Umag · Kitzbühel · Los Cabos · Winston-Salem · Chengdu · Zhuhai · Astana · Antwerpen · Stockholm · Metz · Sofia |
Landenteams: Davis Cup · Hopman Cup · United Cup
Continententeams: Laver Cup