EK voetbal 2008 | |
---|---|
NED | RUS |
1 | 3 |
Nederland - Rusland is een internationale voetbalwedstrijd die op 21 juni 2008 werd gespeeld in het kader van het Europees kampioenschap voetbal 2008. Het is een wedstrijd in de kwartfinale van het toernooi. De winnaar, Rusland, plaatste zich voor de halve finale.
Datum | 21 juni 2008 | |
Stadion | St. Jakob Park, Bazel | |
Toeschouwers | 38.000 | |
Scheidsrechter | Ľuboš Micheľ | |
Assistenten | Roman Slyško Martin Balko | |
Vierde man | Massimo Busacca | |
Man van de wedstrijd | Andrej Arsjavin | |
Nederland | Rusland | |
---|---|---|
Doelpunten | 1 | 3 |
Gele kaarten | 3 | 3 |
Rode kaarten | 0 | 0 |
Wissels | 3 | 3 |
Schoten op doel | 12 | 12 |
Schoten naast doel | 14 | 12 |
Overtredingen | 22 | 28 |
Hoekschoppen | 4 | 11 |
Buitenspel | 6 | 4 |
Vrije trappen | 32 | 28 |
Strafschoppen | ||
Balbezit (tijd) | 39' 17 | 34'14 |
Balbezit (%) | 53 | 47 |
Nederland | 1 – 3 (n.v.) | Rusland |
Ruud van Nistelrooij (Wesley Sneijder) 86' | goals (assists) | 56' Roman Pavljoetsjenko (Sergej Semak) 112' Dmitri Torbinski (Andrej Arsjavin) 116' Andrej Arsjavin |
Marco van Basten | bondscoach | Guus Hiddink |
Edwin van der Sar Khalid Boulahrouz 54' André Ooijer Joris Mathijsen Giovanni van Bronckhorst Orlando Engelaar 62' Wesley Sneijder Nigel de Jong Dirk Kuijt 46' Ruud van Nistelrooij Rafael van der Vaart |
opstellingen | Igor Akinfejev Sergej Ignasjevitsj Denis Kolodin 81'Ivan Sajenko Sergej Semak Konstantin Zyrjanov Joeri Zjirkov 115' Roman Pavljoetsjenko 69' Igor Semsjov Aleksandr Anjoekov Andrej Arsjavin |
Robin van Persie 46' Johnny Heitinga 54' Ibrahim Afellay 62' |
wissels | 69' Dinijar Biljaletdinov 81' Dmitri Torbinski 115' Dmitri Sytsjov |
Khalid Boulahrouz 50' Robin van Persie 55' Rafael van der Vaart 60' |
gele kaarten | 71' Denis Kolodin 103' Joeri Zjirkov 111' Dmitri Torbinski |
rode kaarten |
KNVB ·
A-internationals ·
Bondscoaches ·
Topscorers ·
Nederlands vrouwenelftal ·
Nederland B ·
Olympisch elftal ·
Jong Oranje ·
Nederland –20 ·
Nederland –19 ·
Nederland –18 ·
Nederland –17 ·
Nederland –16 ·
Nederland –15 ·
Nederlands amateurelftal ·
Nederlands zaterdagelftal ·
Jong OranjeLeeuwinnen ·
Vrouwen –20 ·
Vrouwen –19 ·
Vrouwen –18 ·
Vrouwen –17 ·
Vrouwen –16 ·
Vrouwen –15 ·
Militair mannenelftal ·
Militair vrouwenelftal ·
Strandteam ·
Vrouwen Strandteam ·
Futsalteam ·
Vrouwen Futsalteam
EK-wedstrijden ·
WK-wedstrijden ·
Resultaten kwalificaties en eindronden ·
Nederland B-wedstrijden ·
Officieuze wedstrijden ·
EK-wedstrijden vrouwen ·
WK-wedstrijden vrouwen ·
Resultaten vrouwen kwalificaties en eindronden
1905 – 1919 · 1920 – 1929 · 1930 – 1939 · 1940 – 1949 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019 · 2020 – 2029
Seizoenen2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022
Internationale toernooienEK 1976 · EK 1980 · EK 1988 · EK 1992 · EK 1996 · EK 2000 · EK 2004 · EK 2008 · EK 2012 · EK 2020
WK 1934 · WK 1938 · WK 1974 · WK 1978 · WK 1990 · WK 1994 · WK 1998 · WK 2006 · WK 2010 · WK 2014 · WK 2022
OS 1908 · OS 1912 · OS 1920 · OS 1924 · OS 1928 · OS 1948 · OS 1952 · OS 2008
TegenstandersAlbanië · Andorra · Argentinië · Armenië · Australië · België · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · China · Colombia · Costa Rica · Curaçao · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · Ecuador · Egypte · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · GOS · Georgië · Ghana · Gibraltar · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Japan · Joegoslavië · Kameroen · Kazachstan · Kroatië · Letland · Liechtenstein · Luxemburg · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Montenegro · Nederlandse Antillen · Nigeria · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Qatar · Roemenië · Rusland · Saarland · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Senegal · Servië en Montenegro · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Suriname · Thailand · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigd Koninkrijk · Verenigde Staten · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland
Wedstrijden in detailArgentinië (1978) · Argentinië (2006) · Argentinië (2014) · Argentinië (2022) · Australië (2014) · Brazilië (2014) · Chili (2014) · Costa Rica (2014) · Denemarken (2010) · Denemarken (2012) · Duitsland (2012) · Ecuador (2022) · Frankrijk (2008) · Italië (2008) · Ivoorkust (2006) · Japan (2010) · Kameroen (2010) · Mexico (2014) · Noord-Macedonië (2021) · Oekraïne (2021) · Oostenrijk (2021) · Portugal (2006) · Portugal (2012) · Portugal (2019) · Qatar (2022) · Roemenië (2008) · Rusland (2008) · San Marino (2011) · Senegal (2022) · Servië en Montenegro (2006) · Sovjet-Unie (1988) · Spanje (2010) · Spanje (2014) · Tsjechië (2021) · Uruguay (2010) · Verenigde Staten (2022) · West-Duitsland (1974)
· · Russisch voetbalelftalRFS · A-internationals · Bondscoaches · Selecties · Statistieken · Russisch vrouwenelftal · Rusland U21 · Rusland U20 · Rusland U19 · Rusland U18 · Rusland U17 · Rusland U16
Interlands1912 – 1914 · 1992 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019 · 2020 − 2029
Internationale toernooienEK 1992** · EK 1996 · EK 2004 · EK 2008 · EK 2012 · EK 2016 · EK 2020
WK 1994 · WK 1998 · WK 2002 · WK 2006 · WK 2010 · WK 2014 · WK 2018
Van jaar tot jaar1912 · 1913 · 1914 · 1915–1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023
TegenstandersAlbanië · Algerije · Andorra · Argentinië · Armenië · Azerbeidzjan · België · Bolivia · Brazilië · Bulgarije · Chili · Costa Rica · Cyprus · Denemarken · Duitsland · Egypte · Engeland · El Salvador · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Georgië · Ghana · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Japan · Joegoslavië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Kroatië · Letland · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Montenegro · Nederland · Nieuw-Zeeland · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oezbekistan · Oostenrijk · Polen · Portugal · Qatar · Roemenië · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Servië · Slovenië · Slowakije · Spanje · Tadzjikistan · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland
Wedstrijden in detailAlgerije (2014) · België (2014) · België (2021) · Denemarken (2021) · Egypte (2018) · Engeland (2016) · Finland (2021) · Griekenland (2008) · Griekenland (2012) · Kroatië (2018) · Nederland (2008) · Polen (2012) · Saoedi-Arabië (2018) · Slowakije (2016) · Spanje (2008, groepsfase) · Spanje (2008, halve finale) · Spanje (2018) · Tsjechië (2012) · Uruguay (2018) · Wales (2016) · Zuid-Korea (2014) · Zweden (2008)
** = Onder de naam Gemenebest van Onafhankelijke Staten