UEFA Europa League 2010/11
Uiterlijk
naar zijbalk verplaatsen
verbergen
De UEFA Europa League 2010/11 was het tweede seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.
Titelhouder was Atlético Madrid. De finale werd op woensdag 18 mei 2011 gespeeld tussen de twee Portugese ploegen FC Porto en Sporting Braga in het Aviva Stadium in Dublin. Het was voor het eerst dat een Europese voetbalfinale in Ierland werd gespeeld. FC Porto won het toernooi. In 2003 was FC Porto de winnaar van de UEFA Cup, de voorganger van dit toernooi.
Data
De finale werd gespeeld in het Aviva Stadium
Alle lotingen vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.
Fase |
Ronde |
Datum loting |
Heenwedstrijd |
Terugwedstrijd
|
Kwalificatie
|
Eerste kwalificatieronde
|
21 juni 2010
|
1 juli 2010
|
8 juli 2010
|
Tweede kwalificatieronde
|
15 juli 2010
|
22 juli 2010
|
Derde kwalificatieronde
|
16 juli 2010
|
29 juli 2010
|
5 augustus 2010
|
Play-off
|
Play-offronde
|
6 augustus 2010
|
19 augustus 2010
|
26 augustus 2010
|
Groepsfase
|
Wedstrijddag 1
|
27 augustus 2010 (Monaco)
|
16 september 2010
|
Wedstrijddag 2
|
30 september 2010
|
Wedstrijddag 3
|
21 oktober 2010
|
Wedstrijddag 4
|
4 november 2010
|
Wedstrijddag 5
|
1–2 december 2010
|
Wedstrijddag 6
|
15–16 december 2010
|
Knock-outfase
|
Laatste 32
|
17 december 2010
|
17 februari 2011
|
24 februari 2011
|
1/8 finales
|
10 maart 2011
|
17 maart 2011
|
1/4 finales
|
18 maart 2011
|
7 april 2011
|
14 april 2011
|
1/2 finales
|
28 april 2011
|
5 mei 2011
|
Finale
|
18 mei 2011 in het Aviva Stadium, Dublin
|
Teams
Kwalificatieronde
1e voorronde
Aan deze voorronde deden 52 teams mee. De winnaars plaatsten zich voor de tweede voorronde.
De heenduels werden op 1 juli gespeeld, de returns op 8 juli.
2e voorronde
Voor deze voorronde waren 54 teams geplaatst. Zij streden met de 26 winnaars van de 1e voorronde om een plek in de derde voorronde.
De heenduels werden op 15 juli gespeeld, de returns op 22 en 23 juli (Sant Julià - MyPa-47 werd op 23 juli overgespeeld nadat de wedstrijd op 22 juli wegens zware regenval werd afgebroken).
3e voorronde
Voor deze voorronde waren 30 teams geplaatst. Zij streden met de 40 winnaars van de 2e voorronde om een plek in de play-offronde.
De heenduels werden op 29 juli gespeeld, de returns op 5 augustus.
Play-offronde
In deze ronde kwamen 74 clubs in actie die om een plek in het hoofdtoernooi streden. Hiervan waren 24 teams geplaatst, de resterende 50 waren de 35 winnaars van de 3e voorronde en 15 afvallers van de 3e voorronde van de Champions League.
De heenwedstrijden werden op 17 en 19 augustus gespeeld, de terugwedstrijden op 24 en 26 augustus.
Hoofdtoernooi
Groepsfase
Potindeling
Groep winnaars en nummers 2 gingen door naar de knock-outfase.
|
Groep A
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
19:00 |
Salzburg |
0 - 2 |
Manchester City
|
Juventus |
3 - 3 |
Lech Poznań
|
30 sep. 2010 |
21:05 |
Lech Poznań |
2 - 0 |
Salzburg
|
Manchester City |
1 - 1 |
Juventus
|
21 okt. 2010 |
21:05 |
Manchester City |
3 - 1 |
Lech Poznań
|
Salzburg |
1 - 1 |
Juventus
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
Lech Poznań |
3 - 1 |
Manchester City
|
Juventus |
0 - 0 |
Salzburg
|
1 dec. 2010 |
21:05 |
Manchester City |
3 - 0 |
Salzburg
|
Lech Poznań |
1 - 1 |
Juventus
|
16 dec. 2010 |
19:00 |
Salzburg |
0 - 1 |
Lech Poznań
|
Juventus |
1 - 1 |
Manchester City
|
|
|
Groep B
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
19:00 |
Aris FC |
1 - 0 |
Atlético Madrid
|
Bayer 04 Leverkusen |
4 - 0 |
Rosenborg
|
30 sep. 2010 |
21:05 |
Rosenborg |
2 - 1 |
Aris FC
|
Atlético Madrid |
1 - 1 |
Bayer 04 Leverkusen
|
21 okt. 2010 |
21:05 |
Atlético Madrid |
3 - 0 |
Rosenborg
|
Aris FC |
0 - 0 |
Bayer 04 Leverkusen
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
Rosenborg |
1 - 2 |
Atlético Madrid
|
Bayer 04 Leverkusen |
1 - 0 |
Aris FC
|
1 dec. 2010 |
21:05 |
Atlético Madrid |
2 - 3 |
Aris FC
|
Rosenborg |
0 - 1 |
Bayer 04 Leverkusen
|
16 dec. 2010 |
19:00 |
Aris FC |
2 - 0 |
Rosenborg
|
Bayer 04 Leverkusen |
1 - 1 |
Atlético Madrid
|
|
|
Groep C
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
19:00 |
Lille |
1 - 2 |
Sporting CP
|
Levski Sofia |
3 - 2 |
KAA Gent
|
30 sep. 2010 |
21:05 |
KAA Gent |
1 - 1 |
Lille
|
Sporting CP |
5 - 0 |
Levski Sofia
|
21 okt. 2010 |
21:05 |
Sporting CP |
5 - 1 |
KAA Gent
|
Lille |
1 - 0 |
Levski Sofia
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
KAA Gent |
3 - 1 |
Sporting CP
|
Levski Sofia |
2 - 2 |
Lille
|
1 dec. 2010 |
21:05 |
Sporting CP |
1 - 0 |
Lille
|
KAA Gent |
1 - 0 |
Levski Sofia
|
16 dec. 2010 |
19:00 |
Lille |
3 - 0 |
KAA Gent
|
Levski Sofia |
1 - 0 |
Sporting CP
|
|
|
Groep D
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
19:00 |
Dinamo Zagreb |
2 - 0 |
Villarreal
|
Club Brugge |
1 - 1 |
PAOK FC
|
30 sep. 2010 |
21:05 |
PAOK FC |
1 - 0 |
Dinamo Zagreb
|
Villarreal |
2 - 1 |
Club Brugge
|
21 okt. 2010 |
21:05 |
Villarreal |
1 - 0 |
PAOK FC
|
Dinamo Zagreb |
0 - 0 |
Club Brugge
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
PAOK FC |
1 - 0 |
Villarreal
|
Club Brugge |
0 - 2 |
Dinamo Zagreb
|
2 dec. 2010 |
21:05 |
Villarreal |
3 - 0 |
Dinamo Zagreb
|
PAOK FC |
1 - 1 |
Club Brugge
|
15 dec. 2010 |
19:00 |
Dinamo Zagreb |
0 - 1 |
PAOK FC
|
Club Brugge |
1 - 2 |
Villarreal
|
|
|
Groep E
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
19:00 |
AZ |
2 - 1 |
FC Sheriff
|
Dinamo Kiev |
2 - 2 |
BATE Borisov
|
30 sep. 2010 |
21:05 |
BATE Borisov |
4 - 1 |
AZ
|
FC Sheriff |
2 - 0 |
Dinamo Kiev
|
21 okt. 2010 |
21:05 |
FC Sheriff |
0 - 1 |
BATE Borisov
|
AZ |
1 - 2 |
Dinamo Kiev
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
BATE Borisov |
3 - 1 |
FC Sheriff
|
Dinamo Kiev |
2 - 0 |
AZ
|
2 dec. 2010 |
21:05 |
FC Sheriff |
1 - 1 |
AZ
|
BATE Borisov |
1 - 4 |
Dinamo Kiev
|
15 dec. 2010 |
19:00 |
AZ |
3 - 0 |
BATE Borisov
|
Dinamo Kiev |
0 - 0 |
FC Sheriff
|
|
|
Groep F
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
19:00 |
Sparta Praag |
3 - 2 |
Palermo
|
Lausanne-Sport |
0 - 3 |
CSKA Moskou
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
CSKA Moskou |
3 - 0 |
Sparta Praag
|
21:05 |
Palermo |
1 - 0 |
Lausanne-Sport
|
21 okt. 2010 |
21:05 |
Palermo |
0 - 3 |
CSKA Moskou
|
Sparta Praag |
3 - 3 |
Lausanne-Sport
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
CSKA Moskou |
3 - 1 |
Palermo
|
Lausanne-Sport |
1 - 3 |
Sparta Praag
|
2 dec. 2010 |
21:05 |
Palermo |
2 - 2 |
Sparta Praag
|
CSKA Moskou |
5 - 0 |
Lausanne-Sport
|
15 dec. 2010 |
19:00 |
Sparta Praag |
1 - 1 |
CSKA Moskou
|
Lausanne-Sport |
0 - 1 |
Palermo
|
|
|
Groep G
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
21:05 |
Anderlecht |
1 - 3 |
Zenit
|
AEK Athene |
3 - 1 |
Hajduk Split
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
Hajduk Split |
1 - 0 |
Anderlecht
|
Zenit |
4 - 2 |
AEK Athene
|
21 okt. 2010 |
19:00 |
Zenit |
2 - 0 |
Hajduk Split
|
Anderlecht |
3 - 0 |
AEK Athene
|
4 nov. 2010 |
21:05 |
Hajduk Split |
2 - 3 |
Zenit
|
AEK Athene |
1 - 1 |
Anderlecht
|
1 dec. 2010 |
19:00 |
Zenit |
3 - 1 |
Anderlecht
|
Hajduk Split |
1 - 3 |
AEK Athene
|
16 dec. 2010 |
21:05 |
Anderlecht |
2 - 0 |
Hajduk Split
|
AEK Athene |
0 - 3 |
Zenit
|
|
|
Groep H
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
21:05 |
VfB Stuttgart |
3 - 0 |
Young Boys
|
Getafe |
2 - 1 |
Odense
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
Odense |
1 - 2 |
VfB Stuttgart
|
Young Boys |
2 - 0 |
Getafe
|
21 okt. 2010 |
19:00 |
Young Boys |
4 - 2 |
Odense
|
VfB Stuttgart |
1 - 0 |
Getafe
|
4 nov. 2010 |
21:05 |
Odense |
2 - 0 |
Young Boys
|
Getafe |
0 - 3 |
VfB Stuttgart
|
1 dec. 2010 |
19:00 |
Young Boys |
4 - 2 |
VfB Stuttgart
|
Odense |
1 - 1 |
Getafe
|
16 dec. 2010 |
21:05 |
VfB Stuttgart |
5 - 1 |
Odense
|
Getafe |
1 - 0 |
Young Boys
|
|
|
Groep I
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
21:05 |
Debreceni |
0 - 5 |
Metalist Charkov
|
PSV |
1 - 1 |
Sampdoria
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
Sampdoria |
1 - 0 |
Debreceni
|
Metalist Charkov |
0 - 2 |
PSV
|
21 okt. 2010 |
19:00 |
Metalist Charkov |
2 - 1 |
Sampdoria
|
Debreceni |
1 - 2 |
PSV
|
4 nov. 2010 |
21:05 |
Sampdoria |
0 - 0 |
Metalist Charkov
|
PSV |
3 - 0 |
Debreceni
|
1 dec. 2010 |
19:00 |
Metalist Charkov |
2 - 1 |
Debreceni
|
Sampdoria |
1 - 2 |
PSV
|
16 dec. 2010 |
21:05 |
Debreceni |
2 - 0 |
Sampdoria
|
PSV |
0 - 0 |
Metalist Charkov
|
|
|
Groep J
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
21:05 |
Karpaty Lviv |
3 - 4 |
Borussia Dortmund
|
Sevilla |
0 - 1 |
PSG
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
PSG |
2 - 0 |
Karpaty Lviv
|
Borussia Dortmund |
0 - 1 |
Sevilla
|
21 okt. 2010 |
19:00 |
Borussia Dortmund |
1 - 1 |
PSG
|
Karpaty Lviv |
0 - 1 |
Sevilla
|
4 nov. 2010 |
21:05 |
PSG |
0 - 0 |
Borussia Dortmund
|
Sevilla |
4 - 0 |
Karpaty Lviv
|
2 dec. 2010 |
19:00 |
Borussia Dortmund |
3 - 0 |
Karpaty Lviv
|
PSG |
4 - 2 |
Sevilla
|
15 dec. 2010 |
21:05 |
Karpaty Lviv |
1 - 1 |
PSG
|
Sevilla |
2 - 2 |
Borussia Dortmund
|
|
|
Groep K
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
21:05 |
Napoli |
0 - 0 |
FC Utrecht
|
Liverpool |
4 - 1 |
Steaua
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
Steaua |
3 - 3 |
Napoli
|
FC Utrecht |
0 - 0 |
Liverpool
|
21 okt. 2010 |
19:00 |
FC Utrecht |
1 - 1 |
Steaua
|
Napoli |
0 - 0 |
Liverpool
|
4 nov. 2010 |
21:05 |
Steaua |
3 - 1 |
FC Utrecht
|
Liverpool |
3 - 1 |
Napoli
|
2 dec. 2010 |
19:00 |
FC Utrecht |
3 - 3 |
Napoli
|
Steaua |
1 - 1 |
Liverpool
|
15 dec. 2010 |
21:05 |
Napoli |
1 - 0 |
Steaua
|
Liverpool |
0 - 0 |
FC Utrecht
|
|
|
Groep L
Datum
|
Tijd
|
Team
|
Score
|
Team
|
16 sep. 2010 |
21:05 |
Beşiktaş |
1 - 0 |
CSKA Sofia
|
FC Porto |
3 - 0 |
Rapid Wien
|
30 sep. 2010 |
19:00 |
Rapid Wien |
1 - 2 |
Beşiktaş
|
CSKA Sofia |
0 - 1 |
FC Porto
|
21 okt. 2010 |
19:00 |
CSKA Sofia |
0 - 2 |
Rapid Wien
|
Beşiktaş |
1 - 3 |
FC Porto
|
4 nov. 2010 |
19:00 |
Rapid Wien |
1 - 2 |
CSKA Sofia
|
FC Porto |
1 - 1 |
Beşiktaş
|
2 dec. 2010 |
19:00 |
CSKA Sofia |
1 - 2 |
Beşiktaş
|
Rapid Wien |
1 - 3 |
FC Porto
|
15 dec. 2010 |
21:05 |
Beşiktaş |
2 - 0 |
Rapid Wien
|
FC Porto |
3 - 1 |
CSKA Sofia
|
|
|
Laatste 32
De heenduels in deze ronde werden op 17 februari gespeeld, de returns op 24 februari. Vanuit de Champions League stroomden de acht nummers drie uit de groepsfase in. De groepswinnaars en de vier beste nummers drie uit de Champions League kregen een geplaatste loting en spelen het eerste duel uit.
Achtste finale
De heenduels in de achtste finales werden op 10 maart gespeeld, de returns op 17 maart.
Kwartfinale
De heenduels werden op 7 april gespeeld, de returns op 14 april.
Halve finale
De heenduels werden op 28 april gespeeld, de returns op 5 mei.
Finale
Kampioen
UEFA Europa League 2010/2011
|
FC Porto 2de titel
|
Prijzengeld
Naast tv-inkomsten die erg variabel zijn per club en per land (zgn. Market Pool), zijn er nog vaste bedragen die gewonnen konden worden naargelang de prestaties van de deelnemende clubs als prijzengeld. Deze gelden werden in het Europa League seizoen 2010/11 door de UEFA als volgt verdeeld, indien de genoemde ronde bereikt werd:
Eerste kwalificatieronde: € 90.000
Tweede kwalificatieronde: € 90.000
Derde kwalificatieronde: € 90.000
Play-offronde: € 90.000
Groepsfase: € 640.000
Voor elk gespeelde wedstrijd in de groepsfase: € 60.000
Bonus voor een overwinning: € 140.000
Bonus voor een gelijkspel: € 70.000
Laatste 32: € 200.000
Achtste finale: € 300.000
Kwartfinale: € 400.000
Halve finale: € 700.000
Verliezend finalist: € 2.000.000
Winnaar Europa League 2010/11: € 3.000.000
Inkomsten Belgische en Nederlandse deelnemers
Prijzengeld per Belgische club (inclusief market pool):
RSC Anderlecht € 1.719.893
KAA Gent € 1.529.844
Club Brugge € 1.318.844
Prijzengeld per Nederlandse club (inclusief market pool):
PSV € 3.121.660
AZ € 1.621.877
FC Utrecht € 1.621.877
FC Twente* € 1.148.783
Ajax* € 590.214
- FC Twente en Ajax namen deel aan de groepsfase van de Champions League alvorens in te stromen in de Europa League.
Aantal deelnemers per land per ronde
·
·
Europees voetbal – seizoen 2010/11
Nationale competities:
Albanië · Armenië · België · Bosnië en Herzegovina · Bulgarije · Cyprus · Denemarken · Duitsland · Engeland · Estland · Finland · Frankrijk · Griekenland · Hongarije · IJsland · Ierland · Israël · Italië · Kazachstan · Kroatië · Letland · Luxemburg · Montenegro · Nederland · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · San Marino · Schotland · Servië · Slovenië · Slowakije · Spanje · Tsjechië · Turkije · Zweden · Zwitserland
Europese competities: Super Cup 2011 · Champions League · Europa League
·
·
Seizoenen van de
Jaarbeursstedenbeker,
UEFA Cup en
UEFA Europa League
Overige Europese Bekertoernooien: UEFA Champions League · UEFA Europa Conference League · UEFA Super Cup · Europacup I (Beker der Landskampioenen) · Europacup II (Beker der Bekerwinnaars) · UEFA Intertoto Cup