Åke Seyffarth | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1941 | |||||||||||||||||||||||
Persoonlijke informatie | |||||||||||||||||||||||
Geboortedatum | 15 december 1919 | ||||||||||||||||||||||
Geboorteplaats | Stockholm | ||||||||||||||||||||||
Geboorteland | Zweden | ||||||||||||||||||||||
Overlijdensdatum | 1 januari 1998 | ||||||||||||||||||||||
Overlijdensplaats | Mora | ||||||||||||||||||||||
Sportieve informatie | |||||||||||||||||||||||
Specialisatie(s) | Allround | ||||||||||||||||||||||
Actieve jaren | 1941-1950 | ||||||||||||||||||||||
Medailleoverzicht | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Medailles | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
|
Åke Seyffarth (Stockholm, 15 december 1919 - Mora, 1 januari 1998) was een Zweeds langebaanschaatser.
Zijn eerste internationale titel veroverde hij bij zijn enige deelname aan de Europese kampioenschappen in 1947. Hij was de vierde Zweed die deze titel veroverde in navolging van Rudolf Ericson (1893), Moje Öholm (1907, 1908) en Göthe Hedlund (1946). Hetzelfde jaar won hij op het Wereldkampioenschap in Oslo de bronzen medaille.
Seyffarth nam eenmaal deel aan de Olympische Winterspelen. Op de Winterspelen van 1948 won hij de zilveren medaille op de 1500 meter en werd olympisch kampioen op de 10.000 meter.
Nr. | Afstand | Tijd | Datum | Baan |
---|---|---|---|---|
1. | 5000 meter | 8.13,7 | 3 februari 1941 | Davos |
2. | 3000 meter | 4.45,7 | 3 februari 1942 | Davos |
Van 4 februari 1942 tot 23 januari 1952 was Åke Seyffarth aanvoerder van de Adelskalender. Daarmee heeft hij 3.644 dagen aan de top van de lijst gestaan.
Hieronder staan de persoonlijke records (PR's) waarmee Åke Seyffarth aan de top van de Adelskalender kwam en de PR's die hij had staan toen hij van de eerste plek verdreven werd. Tevens zijn de gegevens weergegeven van de schaatsers die voor en na hem aan de top van de lijst stonden.
Datum | 500 m | 1500 m | 5000 m | 10.000 m | Punten | Voorganger / Opvolger |
---|---|---|---|---|---|---|
31-01-1939 | 42,7 | 2.14,0 | 8.17,2 | 17.14,4 | 188,806 | Ivar Ballangrud |
04-02-1942 | 43,2 | 2.14,2 | 8.13,7 | 17.07,5 | 188,678 | |
23-01-1952 | 42,2 | 2.18,2 | 8.03,7 | 17.08,8 | 188,076 | Nikolaj Mamonov |
Jaar | EK Allround |
WK Allround |
Olympische Spelen |
---|---|---|---|
1946 | 8e * | ||
1947 | 1 | 3 | |
1948 | 6e | 11e 500m 2 1500m 7e 5000m 1 10.000m | |
1949 | |||
1950 | NC13 |
Kampioenschap | Goud 1 |
Zilver 2 |
Brons 3 |
---|---|---|---|
EK Allround | 1 | 0 | 0 |
WK Allround | 0 | 0 | 1 |
Olympische Spelen | 1 | 1 | 0 |
Rudolf Ericson · Peder Østlund · Jaap Eden · Oscar Mathisen · Ivar Ballangrud · Michael Staksrud · Åke Seyffarth · Nikolaj Mamonov · Hjalmar Andersen · Boris Sjilkov · Dmitri Sakoenenko · Juhani Järvinen · Knut Johannesen · Jonny Nilsson · Per Ivar Moe · Eduard Matoesevitsj · Ard Schenk · Kees Verkerk · Magne Thomassen · Hans van Helden · Vladimir Lobanov · Jan Egil Storholt · Sergej Martsjoek · Vladimir Belov · Eric Heiden · Viktor Sjasjerin · Andrej Bobrov · Nikolaj Goeljajev · Michael Hadschieff · Eric Flaim · Johann Olav Koss · Falko Zandstra · Rintje Ritsma · Gianni Romme · Jochem Uytdehaage · Chad Hedrick · Sven Kramer · Shani Davis · Patrick Roest
· · Olympisch kampioen Pictogram schaatsenSchaatsen: 10.000 meter mannen1924: Julius Skutnabb · 1928: afgelast · 1932: Irving Jaffee · 1936: Ivar Ballangrud · 1948: Åke Seyffarth · 1952: Hjalmar Andersen · 1956: Sigge Ericsson · 1960: Knut Johannesen · 1964: Jonny Nilsson · 1968: Johnny Höglin · 1972: Ard Schenk · 1976: Piet Kleine · 1980: Eric Heiden · 1984: Igor Malkov · 1988: Tomas Gustafson · 1992: Bart Veldkamp · 1994: Johann Olav Koss · 1998: Gianni Romme · 2002: Jochem Uytdehaage · 2006: Bob de Jong · 2010: Lee Seung-hoon · 2014: Jorrit Bergsma · 2018: Ted-Jan Bloemen · 2022: Nils van der Poel
· · 0 Europees kampioen allround mannenOnofficiële Europese kampioenschappen
1891: Onbeslist ·
1892: Onbeslist ·
1946: Göthe Hedlund
Officiële Europese kampioenschappen
1893: Rudolf Ericson ·
1894: Onbeslist ·
1895: Alfred Næss ·
1896: Julius Seyler ·
1897: Julius Seyler ·
1898: Gustaf Estlander ·
1899: Peder Østlund ·
1900: Peder Østlund ·
1901: Rudolf Gundersen ·
1902: Johan Schwartz ·
1903: Onbeslist ·
1904: Rudolf Gundersen ·
1905: Johan Vikander ·
1906: Rudolf Gundersen ·
1907: Moje Öholm ·
1908: Moje Öholm ·
1909: Oscar Mathisen ·
1910: Nikolaj Stroennikov ·
1911: Nikolaj Stroennikov ·
1912: Oscar Mathisen ·
1913: Vasilij Ippolitov ·
1914: Oscar Mathisen ·
1922: Clas Thunberg ·
1923: Harald Strøm ·
1924: Roald Larsen ·
1925: Otto Polacsek ·
1926: Julius Skutnabb ·
1927: Bernt Evensen ·
1928: Clas Thunberg ·
1929: Ivar Ballangrud ·
1930: Ivar Ballangrud ·
1931: Clas Thunberg ·
1932: Clas Thunberg ·
1933: Ivar Ballangrud ·
1934: Michael Staksrud ·
1935: Karl Wazulek ·
1936: Ivar Ballangrud ·
1937: Michael Staksrud ·
1938: Charles Mathiesen ·
1939: Alfons Bērziņš ·
1947: Åke Seyffarth ·
1948: Reidar Liaklev ·
1949: Sverre Farstad ·
1950: Hjalmar Andersen ·
1951: Hjalmar Andersen ·
1952: Hjalmar Andersen ·
1953: Kees Broekman ·
1954: Boris Sjilkov ·
1955: Sigge Ericsson ·
1956: Jevgeni Grisjin ·
1957: Oleg Gontsjarenko ·
1958: Oleg Gontsjarenko ·
1959: Knut Johannesen ·
1960: Knut Johannesen ·
1961: Viktor Kositsjkin ·
1962: Robert Merkoelov ·
1963: Nils Egil Aaness ·
1964: Ants Antson ·
1965: Eduard Matoesevitsj ·
1966: Ard Schenk ·
1967: Kees Verkerk ·
1968: Fred Anton Maier ·
1969: Dag Fornæss ·
1970: Ard Schenk ·
1971: Dag Fornæss ·
1972: Ard Schenk ·
1973: Göran Claeson ·
1974: Göran Claeson ·
1975: Sten Stensen ·
1976: Kay Arne Stenshjemmet ·
1977: Jan Egil Storholt ·
1978: Sergej Martsjoek ·
1979: Jan Egil Storholt ·
1980: Kay Arne Stenshjemmet ·
1981: Amund Sjøbrend ·
1982: Tomas Gustafson ·
1983: Hilbert van der Duim ·
1984: Hilbert van der Duim ·
1985: Hein Vergeer ·
1986: Hein Vergeer ·
1987: Nikolaj Goeljajev ·
1988: Tomas Gustafson ·
1989: Leo Visser ·
1990: Bart Veldkamp ·
1991: Johann Olav Koss ·
1992: Falko Zandstra ·
1993: Falko Zandstra ·
1994: Rintje Ritsma ·
1995: Rintje Ritsma ·
1996: Rintje Ritsma ·
1997: Ids Postma ·
1998: Rintje Ritsma ·
1999: Rintje Ritsma ·
2000: Rintje Ritsma ·
2001: Dmitri Sjepel ·
2002: Jochem Uytdehaage ·
2003: Gianni Romme ·
2004: Mark Tuitert ·
2005: Jochem Uytdehaage ·
2006: Enrico Fabris ·
2007: Sven Kramer ·
2008: Sven Kramer ·
2009: Sven Kramer ·
2010: Sven Kramer ·
2011: Ivan Skobrev ·
2012: Sven Kramer ·
2013: Sven Kramer ·
2014: Jan Blokhuijsen ·
2015: Sven Kramer ·
2016: Sven Kramer ·
2017: Sven Kramer ·
2019: Sven Kramer ·
2021: Patrick Roest ·
2023: Patrick Roest